I DID IT MY WAZE

אפשר לומר שחיי מתחלקים לשניים: לפני ה- waze ואחריו.

ה- waze ואני לא נפרדים מיום שנפגשנו. לכל מקום אנחנו מגיעים ביחד, הוא מוביל ואני אחריו בעיניים כמעט עצומות.

בנסיעותינו הארוכות ברחבי הארץ, פיתחנו לנו זמן איכות. הוא מדבר ואני מקשיבה, ובין לבין אני מודה לו ומספרת לו כמה אני אוהבת ומעריכה אותו. אני ממש לא נותנת לאף אחד להפריע לנו בדרך. אם מישהו מנסה להידחף באיזו שיחה אני מיד מנתקת. לשיחות מאוד חשובות אני עונה ובתקיפות מסבירה שכרגע אני עם ה- waze ולא יכולה לדבר.

הסגנון הפשוט והישיר שלו, שנאמר תמיד בנימה רגועה אך אסרטיבית, מתאימים לי מאוד. הוא לא מאיים עליי, ומצד שני הוא נותן לי אמון וביטחון.

אפשר להגיד שחיי השתנו מאז שה- waze נכנס אליהם.

אני מוכנה להעיד על עצמי כפריקית של שליטה, חיי וחיי הסובבים אותי מושפעים קשות מהעניין, ולמרות ניסיונות רבים שכוללים חוגי מודעות, שיעורי אמונה, הטפות מוסר ועצבים, זה פשוט משתלט עליי. למרות שכלפי חוץ יש לי המון ביטחון עצמי והרבה דברים לא מזיזים לי, ישנם כמה תחומים שמעוררים בי אימה וחרדה.

אחד מהם זה מחלפים. ואם לדייק, אז זה ההגעה ליעד לא מוכר בדרך זרועת מחלפים.

האפשרות שאטעה בדרך, אתבלבל, כלומר אצא משליטה - משתקת אותי. ולכן רוב חיי נעים בין הישוב שבו אני גרה לבין העיר שבה גדלתי...

לשם אני יודעת להגיע גם בעיניים עצומות. גם את כל הכבישים העוקפים לרעננה אני מכירה, ובהם אני נוסעת כמו מלכה. קניות, בילויים, מסעדות, רופאים, פגישות. הכל מתרחש ברעננה.

לימים גיליתי שגם ה- waze גדל ברעננה, כך שבאמת כל הדברים הטובים מגיעים משם.

ובאמת, במשך הרבה שנים הצלחתי להסתדר, עד שהתחלתי לעבוד. אז פתאום מצאתי את עצמי חייבת להגיע ליעדים לא מוכרים במחוזות מאוד מסוכנים, כמו תל אביב.

תל אביב בשבילי זה בערך כמו ג'ונגל בדרום אמריקה. סכנות וחיות טרף אורבות בכל מקום. המחשבה על להגיע לפגישה בתל אביב הכניסה אותי ללחץ כבר שבוע לפני, וכל פגישה שכזו הפכה מיד למבצע צבאי.

תצ"אות של האזור, מפות של גוגל, הסברים בעל פה מיודעי דבר, איפה חונים, איפה יורדים מהמחלף ואיך חוזרים הביתה אחרי שמגיעים ליעד, כי הדרך חזור לא דומה לדרך הלוך.

ביום המיועד אני קמה קבוע עם כאבי בטן ובחילה עזה, תחושת חולי מציפה את גופי ולחץ אימתני פוקד אותי.

אני יוצאת לדרך כשזעה קרה מכסה אותי, ומתפללת שאגיע בשלום בלי שאף אחד יצפור לי בדרך, בלי שארד במחלף הלא נכון, וכמובן שאגיע בזמן ושאמצא חנייה. וכשכל זה קורה אני נושמת לרווחה, ושוב בחזור הביתה מחכה בקוצר סבלנות להגיע למחסום המיוחל.

שם, במחסום אורנית, אני מתחילה להירגע. הגעתי הביתה, אל המוכר והידוע. אין כאן מחלפים, אין סיכוי שאתבלבל. כביש אחד, אמנם רעוע, אבל זה המגרש הביתי שלי. יצאתי מהג'ונגל בשלום! אין כמו לראות את תל אביב מאריאל בדרכי הביתה.

ואז הגיע ה-waze.

חצי שעה לפני שאני יוצאת מהבית אני כבר מפעילה את הג'י פי אס, מכניסה כתובת ובודקת מתי אגיע, מה האפשרויות שלי, ומחליטה על מסלול.

זהו. כאן נגמרת השליטה שלי, ומכאן הוא לוקח את המושכות.

אנחנו יוצאים לדרך, הוא מסביר לי לאן לנסוע, מתי לעבור נתיב, ואם נדמה לו ששכחתי או לא הבנתי, הוא מזכיר לי שוב.

אני בטוחה שאישה הייתה חלק מצוות המתכננים, כי הוא תמיד אומר לי בזמן מתי לעבור נתיב, שלא כמו בעלי שאומר לי לפנות שמאלה כשאני בנתיב הימני ובינינו חמישה נתיבים ומלא מכוניות. כמה פעמים ביקשתי שיגיד לי בזמן, והוא פשוט לא מבין למה צריך כל כך הרבה זמן מראש.

מה הבעיה שלך? הוא שואל. טוב, מי שרגיל לחיות בג'ונגל אין לו בעיה להסתדר, אבל אני פשוט לא אוהבת להידחף בכוח.

ה-waze מבין אותי, הוא מלווה אותי בכל רגע, לא נלחץ, לא כועס, ולא מעיר הערות מעצבנות. ואם עשיתי טעות בגלל שלא שמעתי בקולו, הוא מזכיר לי בנחת שבחיים תמיד אפשר לתקן: "מחשב מסלול מחדש", כמה נפלא, ממש פילוסוף!

בזכות ה-waze אני חורשת את הארץ כמו לביאה בג'ונגל, שום יעד לא מלחיץ אותי, שום פגישה לא מדירה שנה מעיני, ה-waze איתי ואנחנו נעשה זאת בשליטה מלאה, כמו שאני אוהבת. ובכל פעם שאני מגיעה בזמן למקום הנכון בלי להתבלבל, אני חושבת לעצמי - כל הכבוד לי,I did it my waze .

 

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם