הצעת החוק הראשונה שלי

שלוש לפנות בוקר, למרות שהאיש שאיתי במילואים, ישנה עמוק. יללה חרישית נשמעת. לא יכול להיות, אני אומרת לעצמי וחוזרת לחלום על לילה שלם של שינה. הקול מתחזק ומתגבר. אין ברירה, צריך לקום. מרימה את המתוק, במצח נשיקה, ומיד מבינה... מפנימה את המציאות, ומתחילה לחשוב מה אני הולכת לעשות מחר, כלומר, עוד שעות בודדות.

שלוש וחצי לפנות בוקר, מתלבטת. לשלוח או לא לשלוח? מודדת חום, ומתבאסת. עם חום כזה אי אפשר לשלוח לגן. תמיד כעסתי על האימהות שממש לא יכולות להחסיר יום עבודה ולכן שולחות את ילדיהן עם אקמול, והמחמירות שבהן עם נורופן, עד שמגיע סוף היום, והן "מופתעות" לשמוע מהמטפלת שהחום עלה. הן רק מסיימות משהו קטן, וכבר באות לקחת אותו. מושלם. רק שיחד עם הילד שלהן עוד שלושה ילדים במשפחתון כבר מפתחים את המחלה. עונש לעוד כמה אימהות עובדות שיבזבזו ימי מחלה או שלא, וחוזר חלילה.

לא יהיה חלקי עמהן, אני לא שולחת ילד חולה לגן. ההתלבטות הוכרעה. התקדמות? ממש לא. הילד נשאר בבית בסדר, אבל עם מי? איך אפסיד שוב יום עבודה? איך אבזבז עוד יום יקר של מחלה? מעבירה בעיני רוחי את רשימת האופציונליים:

בעל. לבעל מותר לקחת יום על מחלת ילד, איזה התחשבות באשה העובדת! לזה אני קוראת שוויון בנטל! סוף סוף מדינת ישראל מכירה באבות כאחראים לילדיהם, לא רק למזונותיהם, אלא גם לטיפול היומיומי, חופשת לידה במקום האם וימי מחלת ילד. בחזון אחרית הימים שלי אני רואה חוק המתיר לאבות גם לבדוק כינים... אך כאמור, הבעל במילואים. איך זה תמיד קורה כשהם לא נמצאים?!

סבתא. אז זהו שלא, בעולם המודרני לסבתא אין מטפחת קשורה מלפנים, והיא כבר לא סורגת סוודרים, היא עובדת. אחרת איך תעזור לזוג הצעיר לשרוד את השנים הקשות?!

בייביסיטר. נניח שאמצא אחת כזאת שלא לומדת ולא עובדת ורק מחכה שיקראו לה לכמה שעות. כמה כבר שווה יום עבודה שלי? אשה, מורה, מעמד הביניים, תעשו את החשבון לבד. כבר יותר משתלם להישאר בבית מאשר לקחת משכנתא בשביל לשלם לה.

ארבע לפנות בוקר, לא נרדמת, מריצה בראש את כל התסריטים, מה אני אומר, ומה יענה לי בחזרה, איך שוב אספר למנהל שאני לא מגיעה לעבודה. נכון, גם בשבוע שעבר הייתי עם ילד חולה, אבל אז זה היה ילד אחר; לפני כן, כן גם לפני שבועיים, לא, זאת היתה הילדה... ושבוע קודם?! כן, זה היה הנוכחי, טוב מה לעשות? מותר להיות חולה פעם בחודש לא?!

אני לא יודעת למה זה קורה. אולי זה החורף הקשה, כמעט כמו בכל השנים האחרונות, אולי זה בגלל הרוחות המטורפות שמשתוללות בשכונה. כנראה שיש מחיר לגור על הר בגובה 850 מטר עם נוף של 360 מעלות, קוראים לזה רוח התמיד, שנעה לה בכל יום בין 30 ל-100 קמ"ש. עשיתי הכל, עטפתי אותם מכף רגל ועד ראש, נתתי חיזוקית, אפילו חיסנתי לשפעת, ובכל זאת זה קרה.

ארבע וחצי, כבר מתחילה לגבש את הצעת החוק הראשונה לכנסת הבאה. ימי מחלה בהתאם למספר הילדים. לא יתכן שלמרות שמספר הילדים שלנו עולה ופוטנציאל המחלות עולה בהתאם, נמשיך להיות זכאים לאותו מספר ימי מחלה. לא הגיוני?! כבר בבית החולים, יחד עם מספר הזהות לרך הנולד, נקבל מכסה של עוד 10 ימי מחלה לשנה. זה יפתור את כל הדילמות, את כל ההדבקות החוזרות ונשנות בגנים, אולי בעקבות כך זה גם בסוף יצמצם את מספר החולים.

רק דבר אחד נשאר לא פתור - איך נמשיך להסתיר את מספר הילדים שלנו בראיון עבודה, שהרי למה לבוס לקבל אם לארבעה, קל וחומר לעשרה...

 

 

 

 

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם