לחיי האותנטיות

לחיי האותנטיות

רגע לפני שעוד חברה שלי משתפת קטלוג מטפחות מעצבות עם הפקת לקראת ראש השנה הבא עלינו לטובה, יש לי הצעה קטנה לקטלוג אמיתי ורלוונטי יותר. אל תראו אותי ככה, אני לא תמיד אנטי. אני מאוד אוהבת שיש אופנה איכותיות לדתיות, כיף לי לראות הפקות עם איפור וסטיילינג מוצלחים, ואני צרכנית של מטפחות מעוצבות כי צבעוני ואיכותי עושה לי טוב על הלב. וזה לא משנה אם מדובר במטפחות, שמלות או שרשראות - הכל הולך.
אבל המעצבת שתרים את הכפפה ותעשה קטלוג כזה, אני מבטיחה לה שיהיו הרבה יותר שיתופים, לייקים וויראליות.
אז למה את מחכה? לכי על זה בכל הכוח:
 
1. אמא מנדנדת ילד בגן השעשועים. ביד אחד מחזור לר"ה, ביד שניה מנגבת לו נזלת. בזווית העין אפשר להוסיף פעוט נוסף ממרר בבכי, מושך בשמלה היפה ומשאיר עליה פירורי במבה להוספת צבע צהוב. כי צהוב זה יפה תמיד. ותאמינו לי, זה יעבוד טוב גם עם הקהל החרד"לניקי, כמו שנאמר "צבאות צאנך יצלצלו בקול". ואם יש פסוק שאפשר להכניס לשיווק בצורה עקומה, אז למה לא?!
 
 
2. תמונה של אמא מעולפת על ספסל ביום כיפור, בזמן שהילדה שלה מתפלשת בבוץ שהכינה מהברזייה. כן, כשרצית לשטוף ידיים היא הוציאה רק זרזיף, ואת כבר חשבת שהברזייה לא עובדת... אבל כשהילדה שלך מגיעה לשם להתלכלך, וייצאו מים רבים. אם האמא צעירה - הילדה בתמונה לובשת שמלה לבנה, כי ההיא עוד לא למדה את סודות השמלות הפרחוניות שמחביאות כתמים בצורה מיטבית. רגע, אפשר גם יותר מילד אחד! גם ילדים של השכנה שהלכה להתפלל וחשבה שהילד שלה מסתדר, זה גם טוב. ואם תרצו -שימו בתמונה ילדה בת 8, מנסה לשווא להשתלט על הילדים כשהם מקפצים בחדווה ומרעישים עד אפריקה בשקיות הממתקים שלהם. 
 
3. במקום להראות את נשות בית הכנסת לבושות במיטב מחלצותיהן בתפילת שחרית, נוכל ליצור תמונה אמיתית יותר: כל אחת מתעטפת בשאל, שמיכה או ג'וזף קאופמן שהביאה מבעוד מועד. כי כשהגברים אחראיים על המזגן, כל הנשים הופכות לפינגווינים. כמובן, אודם חזק לא רלוונטי, אלו של השבת לא מחזיקים באמת 24 שעות. מעצבות, רוצות לתת תמונה אמיתית יותר? הכניסו בין הנשים אישה אחת בחודש שמיני. היא כמובן תגיע עם סנדלים ושרוול קצר ככל שהיא מרשה לעצמה מבחינה דתית, חברתית והריונית.
 
4. שלבי בקטלוג אמא מנסה לבחור אתרוג בדוכן ארבעת המינים, אך התינוק שבמנשא שלה מנסה לשבור את הפיטם. יהיה יותר אותנטי אם לידה תופיע אישה מבוגרת נוספת ותעקם את האף על כך שהתינוק לא נושם. או שאולי יהיה יותר אותנטי אם בתמונה של שוק המינים יהיו רק גברים, ובצד מוכרת אחת של כרזות מקושטות לסוכה? עוד לא החלטתי. הפעילי את שיקול דעתך ולכי בעקבות ערכי המותג שלך.
 
5. תמונה אותנטית נוספת תהיה אישה סוחבת סיר כבד לסוכה רחוקה. מאסט = לפחות 2 כתמים על הבגדים. ברקע סדיני הסוכה מלאים פסים חינניים של צבע, שאריות משרשרת הקרפים שתלינו לפני שירד גשם. אגב, יעבוד טוב גם עם אמא שמנסה לג'נגל בין כמה ילדים בסוכה שמבקשים ארוחת בוקר מפוארת לפני טיול, כשאב המשפחה מתעכב לנצח בשחרית ארוכה. ואני לא מרשה שוקו עכשיו, עוד מעט נסיעה וחסר לי שתקיא עלינו הכל.
 
6. בסיום הקטלוג, תופיע אותה אישה מהדוגמא הראשונה, מפזזת בחדווה בשמחת תורה, רק שעכשיו היא לובשת שמלה בשלוש מידות מעל. כמו שנאמר, "טַל בּוֹ תְבָרֵךְ מָזוֹן / בְּמַשְׁמַנֵּינוּ אַל יְהִי רָזוֹן". וגם כי אין כמו להחריש שקיות הפתעות של הילדים בשביל להרגיש שמחת חג אמיתית.
 
לחיי פרסום אותנטי ומקורי! 
 

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם