רוחניות ללא תעודת כשרות

לפני כמה ימים דיברתי עם מתקשרת קבלית שעורכת סדנאות ומפגשים רוחניים. הבסיס שלה ושל העסק שלה התבסס על כך שלפעמים אדם נתקע בחיים כיוון שאין לו כלים מדויקים והכוונה שתאפשר לו להתקדם ולהשתחרר מעכבות שתוקעות אותו.
עד כאן, הכל סבבה.
אז מתי נגמר לי הסבבה? אז ככה. היא פתחה בקלילות לא מחייבת: התעניינות שטחית בי, השתתפות בצערי. לא קניתי את ההצגה.
היא התחילה בהלחצה: הקצנת מצבי, השתתפות-פורטה בצערי, והבשורה שהיא מביאה אתה עם דגש על כך שבסופו של דבר הכל תלוי בה' יתברך. עדיין לא קניתי את ההצגה.
היא המשיכה בהפחדה: מה יקרה אם, מה אני מפסידה, כמה צער אני גורמת לי, כמה כאב אני עושה לסביבה שלי.
בדיוק כאן לי נגמר הסבבה, ולה נגמר זמן ההצגה. הודיתי לה על זמנה ונפרדנו לשלום.
אם מתקשרת קבלית רוחנית שמקושרת כל כך לעולמות עליוניים, לא עלתה על כך שבמשך כל השיחה רק התפללתי לסיומה, משהו באנטנות שלה משובש.

הפחדה ואיומים לא עובדים עליי. כבר קיבלתי שיחות, טלפונים, אסמסים, מיילים ומסרים על כמה מצב רווקתי קשה ואנוש. שאני חייבת לעשות משהו (תמורת סכום שלא מתקרב לרווח יפה בחזקת כיסוי הוצאות), ונמאס לי.
נמאס לי מניסיונות ההפחדה, מניסיונות הסחיטה.
נמאס לי לראות חברים וחברות שלי קונים את הבולשיט הזה.
נמאס לי מלראות אותם מפוחדים, מבולבלים וחסרי אונים.
נמאס לי מכל הזבל העלאק-רוחני הזה.
נמאס לי מלסתום את הפה על זה.

לא משנה באיזה מקום קשה ומורכב אתם נמצאים, בין אם זה מקום אישי, זוגי, כלכלי, בריאותי או תעסוקתי, אף אחד לא מחליף את מקומו של א-לוהים. נקודה. לא רב, לא מקובל, לא קורא בקפה או מישהו שעושה שפגט תוך כדי אכילת בגט.
אל תתנו לערימת שרלטנים, תמורת סכום לא קרוב לסמלי, לקבוע לכם את מדד האומללות שלכם. תהיו אתם בלבד האחראים עליו. תרצו - תתאמללו כאוות נפשכם, לא תרצו - תעופו על עצמכם.
הכל מתחיל ונגמר בגישה שלנו.

אל תטעו, אני מאוד מאמינה בכוחות רוחניים שיש בעולם הזה, אבל גם אם רב, מקובל, מתקשר או קורא-בגווני-גלגל-העין אומר לי דבר כזה או אחר, אני צריכה לסנן. מה מתאים לי ומה לא נוגע לי. לא כל אחד הוא שרלטן, אבל גם לא לכל אחד אכפת ממני.
להבנתי ואמונתי, כל עוד הקב"ה לא מתייעץ אתו לגבי ניהול העולם הזה, כל מה שאותה דמות אומרת ומנבאת, הוא בערבון מוגבל. לא סתם מוגבל, אלא מוגבל בחזקת ארבעה מוגבלים.
שלא תבינו לא נכון, אני בעד ברכות והכוונות, בעד קבלת כלים וייעוצים. אני לומדת ומיישמת כל דבר שעוזר לי להתמודד ולגדול טוב ונכון. אבל כשמוכרים לי רוחניות, קבלה, תיקשור וקדושה בעלות גשמית לא כוללת מע"מ, נדלקת לי נורה אדומה. וכשמאיימים עליי או מנסים להפחיד אותי, אני הופכת תוך חלקיק שנייה למרוקאית במחזור שהעירו לה על האוכל שלה.

חשוב מזה, זה מה כן.
כן תסתכלו פנימה עמוק, זה המקום הכי מדויק שלכם.
תרגישו את האינטואיציות שלכם, הן יודעות ומכירות אתכם טוב.
תקשיבו ללב שלכם. גם אם הוא טעה לפעמים, הוא עדיין המצפן הכי טוב שיש לכם.
תמצאו את האור והכוחות אצלכם מהמקום הפנימי, האמיתי והמזוקק שלכם.
תישענו על הקרובים שלכם, אלו שתמיד מעצבנים אתכם,
תסמכו על החברים שלכם, אלו שתמיד מאחרים לכם,
תתייעצו עם אלו שלפעמים אתם מסננים אותם בטלפון.
ותקשיבו לי, זה בחינם ובא מלב פועם עם חיוך גדול.

 

צילומים: אביבה ברניגר

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם