ממזערת נזקים

אני לא מפחדת. אני לא מפחדת לנסוע בלילה. אני לא מפחדת לנסוע לבד. אני לא מפחדת לנסוע עם ילדיי. אולי זה טיפשי, אולי זה לא הגיוני, אבל זה ככה. אני נכנסת לרכב מלאה בביטחון בה', שהוא איתי, שהוא מגן עליי, שהוא רוצה שאחיה כאן, בארץ ישראל. אינני מוכנה להתבצר לתוך ביתי. אינני מוכנה לוותר על ערב עם חברות או פגישה בבית קפה. אינני מוכנה לוותר על הקניות בסופר גדול ומוזל או על ההליכה עם בנותיי לקניון לבילוי ולקניות. אינני מוכנה להחליף קופת חולים ולוותר על בדיקות רפואיות בגלל שכל אלו כרוכות בנסיעות בכבישים מפוקפקים. ובואו נודה שבמציאות המטורפת של ימינו – הקניון יותר מפחיד מהכביש.

עם זאת, אני מרגישה שחובתי לדאוג ולהגן על עצמי ככל שביכולתי.

אתם מכירים את הסיפור על הבן אדם שהיה במצוקה והתפלל לה' שיצילו. הגיע מישהו והציע לו עזרה והאיש ענה "לא תודה, ה' יצילני". לאחר כמה זמן מצבו החמיר והוא זעק לשמיים שיצילו. שוב הגיע אדם להצילו והוא אמר לו "לא תודה, ה' יצילני". כך הוא חזר על עצמו בכל פעם שמישהו בא לחלץ אותו, עד שבסופו של דבר האיש נספה ועלה לשמיים. שם אמר לה' "למה לא הצלת אותי?!", וה' ענה לו: " שלחתי לך כל פעם שליח אחר שיציל אותך, אך בחרת לא להינצל".

אנו צריכים לזהות את האמצעים הנמצאים בשוק שיכולים להציל אותנו ולמזער נזקים במקרה של פגיעה, חס וחלילה.


צילום: TPS

יש כאלה שמצטיידים בגז פלפל. יש כאלה שמוציאים רישיון לנשק. יש כאלה שנרשמים לתור למיגון האבנים על חשבון המדינה. אני בחרתי, בין היתר, לא לחכות לקבל תור בעוד חצי שנה (במקרה הטוב) כדי לבצע מיגון נגד אבנים, אלא לבצע מיגון בשיטת הדבקת טפט מיוחד על החלונות. הרכב שלי כעת ממוגן אבנים. יחד איתי בחרו למגן בשיטה הזו עשרות משפחות מהיישוב שלי וכולנו מאחלים אחד לשני "שלא נזדקק למיגון!".

אז נכון, אני לא מפחדת. אני לא עוצרת את חיי ואני נוסעת מלאה בביטחון בה'. אבל יחד עם זאת, בחרתי למגן את הרכב שלי. בחרתי באמצעי מיגון זמין ויעיל ששלח לי הקב"ה כדי להגן על עצמי ועל משפחתי.

שלא נזדקק למיגון!

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם