הדובדבן שבקצפת

אני מביטה על השיש במטבח, ובחזרה על הספר. שוב על השיש, ושוב על הספר, רק ליתר ביטחון. 
באמת? באמת שש קופסאות שמנת להקצפה 38% שומן שעומדות על השיש ריקות, לא יספיקו לעוגה הזו? איך פספסתי ברשימה לסופר שבמתכון של קרין גורן יש גם ציפוי שכרוך בקופסת שמנת, 200 גרם שוקולד מריר וחבילה של קצפת? איך? (ככה זה כשרגילים להכין רק עוגיות שוקולד-צ'יפס...)

בראש אני יודעת שהעוגה הזו גם ככה הולכת לערוך היכרות קרובה ביני ובין מזרק אינסולין, אבל הלב, ואולי גם האגו, לא מאפשרים לוותר על השלב האחרון במתכון. 
אין ברירה. צריך להשיג שמנת, קצפת ושוקולד. ועכשיו. בעיה קטנה - השעה אחת בלילה. אני ממש לא גרה בתל אביב. אין AMPM. הדבר היחיד שפועל כאן 24/7 זה הש.ג. בכניסה ליישוב.

מה עושים? שולחים מייל: "למי יש שמנת, קצפת ושתי חפיסות שוקולד?".
המען: הגוגל גרופ השכונתי. המצאת המאה. אחרי הגוגל עצמו, זאת אומרת.
תוך דקותיים המייל מתמלא בהצעות. לא ברור איך כל כך הרבה שכנים עדיין ערים ועונים למיילים בשעה כזו. כהן שואלים: "יש שמנת מהפריזר, מתאים?", מעיין מציעה שתי חפיסות שוקולד וקצפת פרווה, ומבקשת לטעום מהתוצר הסופי שנשמע מבטיח. בינגו. כעבור חצי שעה העוגה בפריזר, אני בדרך לישון, וקרין גורן* בדרך לגיהינום.


עוגה לדוגמא

הגוגל גרופ שלנו כבר ראה הכל. בפינת ה"למי יש" שייסדנו במסגרתו, ביקשו בו מזרון לאורח שהפתיע, בקבוק קולה לבעל מכור, כובע קסמים לשיעור של מחר בבוקר, תחפושת של סיני באמצע חשוון, חבל סנפלינג מיותר, ואת הספר המופלא והבלתי נשכח: "סטטיסטיקה ללא-סטטיסטיקאים"; ביקשו בו עזרה באקסל, טרמפ לבת חצי שנה+סלקל, שני בלונים, מהדק ואקמולי. עד היום אנחנו מקווים שלא היה קשר בין הדברים.
שאלו בו למי יש עבודה אקדמית על אלטרואיזם. למרבה האירוניה לא נמצא אף אלטרואיסט. תזות במיקרו-ביולוגיה הוצעו בשמחה במקום, וגם תגובות מבדרות למכביר כמו: "איי, אתמול זרקנו".
שאלו בו למי יש מקום פנוי בבית בשבת הקרובה כדי להכניס משפחה קטנה, נקייה ומסודרת. מעניין אם האורחים שלנו מודעים לכך שבטרם בואם הם מקבלים הערכה על מידת ניקיונם האישי בפורום שכונתי.
הגענו גם ל"למי יש חתן" לחברה רווקה. התקבלו שלוש הצעות. אבל אין ספק שהשאלה המובילה בכל פרמטר, בכל שנות קיומו של הגוגל-גרופ שלנו היא: "למי יש קצפת" - פרווה, ביום שישי, בשתיים וחצי בצהריים.

כשהגוגל גרופ הפציע בשכונה הקטנה שלנו, היו שדאגו מאובדן "שיחות השבילים" הקטנות והנעימות. דאגו שאנשים יחליפו את השיח החברי בשיח של רשת חברתית, ולא ייצאו לגינה. הדאגה הזו כנראה הייתה לחינם, משום שגם המיילים וגם שיחות השבילים נמשכים מאז במרץ.

החיסרון של שני האלמנטים הללו הוא שכל השכונה יודעת עליך הכל. כולל הכל. כולל למי מהמשפחה צצה פטרייה פתאומית, שבגללה אתה מבקש משחת אגיסטן-אלוורה כשבית המרקחת סגור. 
אבל היתרון ברור. אף פעם לא יחסר לך דבר.  "טוב שכן קרוב מאח רחוק", 
וזה רבותיי, הדובדבן שבקצפת.

 

 * קרין גורן כשם גנרי. בין המתכון המובא לעיל למציאות יש קשר מקרי בהחלט.
אנחנו אוהבים את קרין ומאחלים לה רק טוב.
** פורסם לראשונה בירחון הלל.

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם