נס חנוכה שלנו

בחנוכה הזה מלאו לשלישייה של אחותי שלוש שנים; שלוש שנים לאחד מניסי חנוכה של משפחתנו המורחבת.

אילו היה מדובר בשלישייה שלי, הייתי כותבת כאן ביתר חופשיות על הדרך רצופת הייסורים עד שנולדו, אבל זו אחותי (אחותי המדהימה!) ולכן אני שוקלת כל מילה, פן אספר על משהו אישי מדי, פן אתאר חוויה פרטית מדי, פן אבהיל אותה בביטוי פולשני מדי.

אז אנסה להלך בין הטיפות.

גדלנו בבית של שני בנים וחמש בנות. חמש אחיות, לידיעת מי שלא חווה משהו דומה, זה ממש מעצמה. זו חזית ביקורתית לא פשוטה להתמודדות ולא פעם זירת קרבות עוקצנית, שעם השנים הופכת למתנה מופלאה של תמיכה, אהבה, הבנה וקירבה מיוחדת במינה.

נולדתי שנייה, ראשונה מבין חמשתנו. אחותי שאחריי תמיד היתה מיוחדת במינה, בטעמה האנין, בחשיבתה המקורית. לילדיי הייתה הדודה המדהימה ביותר שאפשר לחלום עליה.

לא אתיימר לתת כאן הסברים וניתוחים ופרשנויות. אתעלם מדרך החתחתים הארוכה ואדלג על המון פרטים דרמטיים אל השורה התחתונה: בגיל 35 התחתנה (כן, הוציאה לנו, ובעיקר לה, את הנשמה...) וגם אז הדרך אל ההיריון לא היתה קלה.

היריון של שלישייה זו חוויה נדירה בעוצמתה ובקשייה. יותר מהכובד הלא רגיל, זה בעיקר ההתרגשות, הדאגה והמתח. הרופאים במדינת ישראל בעלי דעה אחידה ונחרצת, המוטחת בהורים המאושרים: יש לבצע דילול.

דילול. מילה קרה ועניינית. ואיומה. כלומר לוותר על אחד מהשלושה.

קשה לתאר במילים (ולא, לא בגלל שאני נזהרת במילותיי, עובדתית דלות המילים לתאר) את המתח שבו נתונים הורים, שלאחר מסע מפרך וכאוב זכו סוף סוף לקבל את הבשורה הנכספת בברכה משולשת, ומשהו בהם כל כך מתקומם נגד הגזירה אבל גם מפחד נורא.

כי המלצת הרופאים, זה ברור, באה לאחר ניסיונם המר של אחרים. ולך תדע מה צופן העתיד לך.

והדעת נטרפת בהתלבטות הקורעת.

התלבטות שעברה בתחנות רבות של התייעצויות והסתיימה בתקווה גדולה שהכל יעבור בעזרת ה' בשלום.

החודשים חלפו ובנר שני של חנוכה לפני שלוש שנים הם נשלפו בניתוח קיסרי בזה אחר זה אחר זה, אחד גדול דיו ועוד אחד שבלע קצת מים ועוד אחת ממש קטנטנה לפגייה. ההתרגשות שלנו עלתה על גדותיה. כמה התפללנו וייחלנו וחיכינו וקיווינו וביקשנו והנה קרה לנו הנס שלנו.

ובכל חנוכה, כשאנו שרים על הניסים, אנו חושבים גם על הנס הזה הקטן-גדול שלנו; שהולך ומתעצם משנה לשנה. לגדל שלישייה זו משימה די מטורפת, אבל מדהימה. והנה חגגנו להם שלוש – לשלישייה המקסימה והמתוקה, שכל אחד מהם ממיס את הלב בחכמתו השנונה ומילותיו המתוקות ומבטיו מלאי הקסם.

מזל טוב לכם, שלישייה מתוקה, ועוד שנים רבות וטובות של שמחה וברכה.

 

 

 

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם