נמאס לי שמנסים לתחמן אותי

 

נמאס לי שמנסים לתחמן אותי.

אולי אני פרנואידית, אבל יש לי תחושה עזה שכל פעם שאני נכנסת לטריטוריה גברית - מנסים לתחמן אותי.

זה התחיל לפני הרבה שנים כשנכנסתי, נהגת צעירה, עם הרכב למוסך.

"יש לי תקלה ברכב", אמרתי. חיוך רחב נמרח על פרצופו של המוסכניק. "אין בעיה, הגעת למקום הנכון".

בהצצה חטופה למנוע הוא הודיע לי שהלך האלטרנטור הקרבוראטור ועוד איזה אטור. היה לי ברור שהוא מתחמן אותי, בעיקר כשהגענו לעלויות. הרי אם הייתי גבר הוא היה לוקח חצי מחיר, וחצי מהתקלות היו נעלמות מעצמן. בפעם הבאה, הבטחתי לעצמי, אני אגיע מוכנה. קורס מזורז בעולמו הפנימי של המנוע יעשה כאן צדק מגדרי.

זה המשיך כשכרתי דירה. היה לי ברור שבעל הבית מרשה לעצמו לא לטפל בכלום ולהודיע שהכל מתוקן ועובד כמו שצריך. היה לי ברור שעם גבר הוא לא היה מרשה לעצמו לשקר ככה. טוב, קורס מזורז בעולם האינסטלציה והחשמל יעשה את העבודה. אחרי שאסיים עם זה אף אחד לא יתחמן אותי יותר, חשבתי לעצמי.

בינתיים גדלתי, התחתנתי, ואז גיליתי שגם בעלי מתחמן אותי. כל שבוע כשהוא יוצא הביתה מהצבא, הוא מתחייב שיגיע בשעה מסוימת. כשאני מתקשרת לברר איפה הוא (קצת אחרי הזמן שהוא התחייב להגיע) הוא עונה שהוא בדרך. בדרך זאת מילה נרדפת בעברית לש"ג של הבסיס, כך גיליתי עם השנים.

וכך זה ממשיך לו, תחמון פה תחמון שם, בסך הכל מתמודדים עם זה.

השבוע זה עבר כל גבול.

זה התחיל עם נגר חביב שהזמנתי ממנו שולחן. הסברתי לו בדיוק מה אני רוצה. הראיתי לו תמונה. וכשהשולחן המדובר הגיע גיליתי שזה לא מה שביקשתי. הודעתי לו בצורה הכי ברורה שזה לא מה שביקשתי. והוא הודיע לי שהוא החליט לעשות משהו אחר כי ככה זה יותר יפה.

ניגשתי לשולחן, שבאמת היה יפה אבל לא מה שביקשתי, וכשהסתכלתי מקרוב ראיתי שיש לא מעט פגמים. "זה לא פגמים", הוא טען, "זאת אומנות". "זה לא מודבק טוב ולא משויף טוב", אמרתי, והוא בשלו: "זה הסגנון של השולחן, טבעי, לא מעובד".

כמה מטומטמת הם חושבים שאני יכולה להיות?

התחושה הזו, שכל הזמן מורחים אותי ומספרים לי סיפורים כאילו אני לא מבינה כלום, זאת ממש שוביניסטיות מגעילה.

אני מבינה ועוד איך מבינה. ואני גם לא מוותרת להם. אני גם יודעת שהחברות שלי כאלו. אז למה אחרי כל כך הרבה שנים שאנחנו מראות להם פעם אחר פעם שלא כדאי לתחמן אותנו, הם עדיין ממשיכים לנסות?

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם