עונת המעבר

מתרגשת ורועדת מקור סובבתי את המפתח בדלת הקרוואן שלנו, בדיוק לפני שמונה שנים. משאית ההובלה מאחורי, עוד רגע יפרקו ממנה הסבלים את כל מה שהיה לנו בדירה ליד האוניברסיטה ויכול להיכנס ב-42 מ"ר, ושתאפשר ההפוגה הרגעית ביום הגשום הזה בחודש חשוון.הייתי בקרוואן כמה שבועות קודם לכן. האיש היקר היה במילואים והאחים הקטנים שלי התגייסו למלאכת הניקיון. מירקנו חלונות, ניגבנו ארונות, קרצפנו את הרצפה שמיאנה להתקרצף. גם צבענו. זה היה חורף 2005 וקיר כניסה בצבע כתום-התנתקות בטכניקת ווש היה נראה לי הדבר האופנתי והיפה בעולם. השארנו מאחורינו מקום נקי ומסודר פיקס, ערוך ומוכן לקבלת הארגזים. 


קיר הכניסה לקרוואן, מחווה לא מתוכננת לסניפי תנועת "בני עקיבא"

כשפתחתי את דלת הקרוואן ציפתה לי הפתעה מלבבת ממש. קבלת פנים מהסוג שלא שוכחים. מים. הרבה מים. שלולית מים ענקית. שלולית מים בגודל 42 מ"ר וטיפות נוספות שממשיכות לרדת מהתקרה. את השיעור מס' 1 על המקום החדש למדתי מיד: הכסף לא באמת נשפך כאן מהשמיים לסלון. הגשם, לעומת זאת, חופשי כן.

את השכנה הצמודה הכרתי עם משפט הפתיחה הנהדר: "שלום, יש לכם אולי מגב? עדיף שניים."  גרפנו את המים במהירות שיא. הארגז הראשון שפרקנו היה, נוכח המצב, זה של הסירים. את שאר יום המעבר ההיסטורי אני זוכרת במעומעם, מתישהו במהלך הגריפה-ייבוש-פריקה החל חום הגוף שלי לטפס מעלה, וכשהמובילים סיימו להרכיב את המיטה ונמצאה איזו שמיכה פשוט נמרחתי עד הערב, בלי מים ובלי אוכל. 

ממיטת שפעתי הרעיון לעבור לגור במקום חדש, קר ולא מוכר רק בגלל שרואים ממנו יפה את הים, היה נראה לי מאוד לא לעניין. (טוב נו, באנו גם בגלל שזה קרוב למרכז אך גם מספיק רחוק ממנו והיה גם איזה משהו על אידיאולוגיה).


מגדלי גוש דן והים התיכון בשעת שקיעה. מבט מהחצר שלנו

רק דפיקות בדלת העירו אותי בסוף. בפתח עמדה אישה שהציגה את עצמה כאביטל השכנה, והגישה לנו ארוחת ערב "כי בטח לא הספקתם לאכול נורמאלי". רותם וגבי – שגם אותם לא הכרנו – השאירו לנו על הדלת חלות ביתיות לקראת שבת. שיעור מס' 2 היה שכדאי להישאר.

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם